ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

arkadia 2017

ΝΙΚΗΦΟΡΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

nikiforeios2018

 

ΓΥΡΟΣ ΠΟΛΗΣ

gyrospolis

 

PSILORITIS RACE

images

kalosorisma

 

 

nikiforeiosΔελτίο Τύπου

Ρέθυμνο 07.04.2019

 

Πολλές ήταν οι συμμετοχές και οι διακρίσεις των μελών του Σ.Δ.Υ.Ρ. στον 6ο Νικοφόρειο Δρόμο 2019, που διοργανώθηκε την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019. Ανάμεσα στους διακριθέντες ξεχώρισαν ο Β. Τσιαπρούνης (3ος, 22.400), η Μ. Τσίπα (1η, 22.400), η Ά. Βέλεβα (2η, 22.400), ο Ν. Οικονομάκης (3ος, 5.300), η Μ. Παπαβασιλείου (2η, 5.300), οι Μ. Κουμνάς/Φ. Μπαξεβάνης (3οι, σκυταλοδρομία) και η λιλιπούτεια δεσποινίς Α. Βραβορίτη που πρώτευσε στον παιδικό αγώνα δρόμου 2.000 μέτρων. Αναλυτικότερα οι επιδόσεις των μελών του Σ.Δ.Υ.Ρ.:

Ανδρών 22.400μ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΑΠΡΟΥΝΗΣ 1:37:26
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 1:41:02
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ 1:42:21
ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ 1:42:54
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 1:46:07
ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ 1:48:28
ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΣΗΣ 1:48:37
ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 1:49:57
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΥΣΤΡΑΚΗΣ 1:50:41
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΟΥΛΑΚΗΣ 1:51:52
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ 1:51:52
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΟΥΓΕΝΤΑΚΗΣ 1:53:42
ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 1:55:02
RAPHAEL VAN DEN BROECK 1:56:46
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ 2:03:13
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΝΗΣΩΤΑΚΗΣ 2:05:30
ALESSANDRO GJYLA 2:07:39
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΝΤΖΕΔΑΚΗΣ 2:08:29
ΓΑΒΡΙΗΛ ΣΥΡΓΙΑΝΟΓΛΟΥ 2:15:24
ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΑΛΙΟΣ 2:22:51
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΙΣΣΑΣ 2:26:05
ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΟΥΧΑΣ 2:29:24
ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 2:29:26
ΚΩΣΤΑΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 2:34:22
ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΡΚΑΚΗΣ 2:39:21
ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΑΓΚΛΗΣ 2:40:37
ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΡΔΑΛΑΚΗΣ 2:42:11
ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΡΑΒΟΡΙΤΗΣ 3:00:50

Γυναικών 22.400μ

ΜΑΡΙΕΛΑ ΤΣΙΠΑ 1:52:07
ANNA VELEVA 2:07:08
ΠΟΠΗ ΣΤΑΛΑ 2:20:03
ΛΙΑ ΣΑΒΒΑΚΗ 2:30:16
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΑΝΑΡΙΔΟΥ 2:58:38

 Ανδρών 5.300μ

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ 0:22:12
ΠΑΥΛΟΣ ΓΑΒΑΛΑΣ 0:25:26
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 0:25:28
ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ 0:27:24
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 0:30:24
ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΡΟΥΧΑΚΗΣ 0:32:58
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 0:34:05
ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ 0:34:12
ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΥΠΑΡΑΚΗΣ 0:34:36
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗΣ 0:37:48
ΝΙΚΟΣ ΖΟΥΛΑΚΗΣ 0:38:22
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ 0:45:30
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ 0:49:26

Γυναικών 5.300μ

ΜΑΡΙΤΑ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 0:27:50
ΣΑΜΠΡΙΝΑ ΚΟΛΛΕΤ 0:32:45
ΕΛΕΝΑ ΣΤΑΓΟΓΙΑΝΝΗ 0:39:60
ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΥΠΑΡΑΚΗ 0:41:06
ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΝΘΕΡΟΥΔΑΚΗ 0:42:21
ΕΛΕΝΗ ΣΤΡΑΤΙΔΑΚΗ 1:45:48

Σκυταλοδρομία 2Χ11.200μ

Μ. ΚΟΥΜΝΑΣ/Φ. ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ 1:55:26
Μ. ΚΑΤΙΚΑΣ/Δ. ΠΕΡΒΟΛΙΑΝΑΚΗΣ 2:10:05
Ε. ΡΑΠΤΑΚΗ/ΛΙΟΥΔΑΚΗΣ 2:42:58

Δίαθλο 18.000μ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 1:15:53
ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 1:27:50
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ 1:48:22

 

Εκ του Δ.Σ. του Σ.Δ.Υ.Ρ.

 

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΓΩΝΩΝ 2018

runningcrete

ΕΟΣΛΜΑΥ

eoslmay

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

gyrospolis

find us on facebook

RUNNING NEWS

logoRun

Creta Natural Products     macron

dimos rethymnou   kapileio   arkadi anapsiktika

PeriferiaKritis   lioudakis
      hotsoft